ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה

כל ישראלי מכיר את המושגים האלו – ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה. הרי כל שכיר ולמען האמת גם כל מי שעצמאי. כל אחד שעובד, מופרש לו סכום חודשי שקרן שנקראת קרן פנסיה. קרנות הפנסיה הנן קרנות המנוהלות תחת פיקוח המדינה ומטרתן לצבור כספים עבור המפקידים, אם אלו המעסיקים או העצמאים עצמם. אותם כספים משתחררים כאשר העובד מגיע לגיל הפנסיה ופורש לגמלאות. קרנות הפנסיה מחולקות לפיצויים ולתגמולים. הקרנות ניתנות למשיכה מוקדמת, מה שנקרא פדיון מוקדם אך הדבר בהחלט לא מומלץ ועל מנת להניע אנשים מלעשות זאת, המדינה ממסה את קרנות הפנסיה ב35% בכדי שאנשים יחשבו פעמיים. ביטוחי מנהלים הם אופציה נוספת שעומדת במפני השכירים והעצמיים. 

ההבדלים בין ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה 

ההבדלים בין שני אפיקי החסכון הללו הם עקרוניים ביותר. בעוד שהסברנו כבר את עקרונות ההפקדה באפיקי הפנסיה השונים, ביטוח מנהלים הנו חוזה אישי בין מבוטח לחברת הביטוח. יתרונות ביטוחי המנהלים הם גדולים יש להם מגבלות אמיתיות שכדאי בהחלט לבחון. ביטוחי המנהלים הם גמישים ומשתנים מעת לעת אך מכיוון שהמבוטח ‘כבול’ לתנאי הפוליסה שחתם מזמן, יכול לקרות המצב שהוא פשוט לא יהנה משינויים חיוביים שקורים בתנאי הביטוחים הללו. ואם וכאשר ירצה לעבור מחברה אחת לשניה המציעה תנאים טובים יותר, הוא עלול לאבד הרבה מהתנאים וההטבות שצבר במהלך השנים. 

מורכבות ההחלטה 

בואו נודה על האמת, ההחלטה במה לבחור, בין אותם ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה היא מורכבת עבור האדם הפשוט מהרחוב. כל כיוון, אם זה ביטוחי מנהלים או קרן פנסיה, יכול להציג יתרונות ברורים לצד חסרונות ברורים גם כן. כאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו בצמרות סוכנות לביטוח אומרים לכם שביטוח זה מקצוע מורכב וזהו המקצוע שלנו. אנחנו מכירים על בוריים את אותם יתרונות וחסרונות ומכירים את כל חברות הביטוח השונות ויודעים ללוות את לקוחותינו צעד צעד עד בחירת ההחלטה הנכונה. אגב, בחירה של אדם אחד אינה בהכרח נכונה לאדם אחר.

צרו קשר

צרו קשר איתנו עם צמרות סוכנות לביטוח ונקבע פגישה. בפגישה נברר מי אתם, היכן אתם עובדים ועוד פרטים חשובים אחרים שיעזרו לנו לעזור לכם לקחת את ההחלטה הנכונה. לאחר שעשינו זאת, ניגש למילוי הטפסים הרלוונטים ושליחתם ליעדם, בין אם זה קרן הפנסיה או במקרה של ביטוח מנהלים, חברת הביטוח הראשית שבה יופקדו התשלומים החודשיים. צרו קשר עם צמרות סוכנות לביטוח ואנחנו ניקח את זה, ביחד אתכם, למקום הנכון ביותר עבורכם. 

מודול נגישות: