ביטוח צד שלישי לרכב

ישראלים מחליפים בממוצע רכב כל 3 שנים. בין מבצעי מימון להנחות יבואן כולם רוצים את הטוב ביותר, והעיקר יותר ולא מסתפקים במועט. עלות אחזקת הרכב יכולה להגיע לסכום הקרוב למחיר הרכב, ולכן סמוך לרכישה חשוב לענות על השאלות, כמו מה יהיו הוצאות הדלק? מה ההבדל בין ביטוח מקיף או צד ג’? איך מחשבים את עלויות התיקון? והאם בכלל כדאי לעשות ביטוח צד שלישי לרכב.  ביטוח רכב מורכב מכמה חלקים ומחירו תלוי בעיקר לפי מאפייני הנהג, כמו גם במאפייני הרכב. עפי’ חוק כל בעל רכב חייב לרכוש ביטוח חובה שמכסה רק פגיעות גוף של בני אדם. כדי להגן על עצמכם מפני סיכון לנזק לרכב שלכם, או לרכב או רכוש של אחר שנפגע על ידכם, תוכלו לקנות ביטוח מקיף או ביטוח צד שלישי לרכב (צד ג’). ביטוח צד ג’ מכסה רק נזקים שנגרמו לצד שלישי מתאונה או פגיעה ברכוש עי’ המבוטח. 

ביטוח צד ג’ לרכב 

ביטוח צד ג’ לרכב מכסה נזקים שנגרמו לצד שלישי על ידי המבוטח, אך לא מכסה נזק שנגרם לרכב שלכם כתוצאה מתאונה או גניבה. הוא זול משמעותית מביטוח מקיף, היות והוא מכסה רק נזקים שנגרמו לצד שלישי מתאונה או פגיעה ברכוש עי’ המבוטח. כלומר הוא מתאים בעיקר לרכבים שלרוב לא ישתלם לתקן במקרה של נזק לרכב ועל כן הכיסוי של נמוך בהרבה יותר משאר הפוליסות שאנו מציעים לכם. מאחר וכבישי ישראל עלולים להיות מאתגרים, והחיים בכביש אינם צפויים, ביטוח צד ג’ לרכב מספק לכם הגנה חשובה מפניי אירועים בלתי צפויים שעלולים לעלות לכם ביוקר. בעלי מכוניות ישנות בעלות ערך נמוך יכולים להנות  מפוליסה מצומצמת זו, משום שפעמים רבות עלות הביטוח המקיף עלולות להגיע לכדי חלק נכבד מערכו של הרכב. 

ביטוח צד ג לרכב  

אם גרמתם נזק לרכוש של צד שלישי, עליכם לשלם עבורו גם אם מדובר ברכב יוקרתי שערכו שווה פי כמה לזה שלכם וגם אם אין באפשרותכם להכנס להוצאה כספית גבוהה כל כך. זאת לפני הוצאות משפטיות שעלולות להתווסף לעלות הסופית של הארוע. ביטוח צד ג לרכב’ לא פחות חשוב מביטוחים אחרים, היות והוא מספק הגנה חשובה מפני אירועים בלתי צפויים שעלולים לעלות ביוקר. למעשה ביטוח צד ג לרכב מספק כיסוי ביטוחי בעבור פגיעה שנגרמה לרכוש של הצד השלישי בלבד. ביטוח צד ג לרכב לא פחות יוקרתי ולא פחות שימושי מאשר ביטוח צד שלישי לרכב שממשיך את אותו הקו ומעניק הגנה. 

מודול נגישות: