פדיון כספי פנסיה

בואו נתחיל בלענות על השאלה – מהו פדיון כספי פנסיה? ובכן, רוב רובינו, שכירים ועצמאיים צוברים פנסיה כל שנות עבודתינו. כסף זה נצבר עבורנו בקרנות הפנסיה השונות, קופות הגמל וגם ביטוחי המנהלים כאשר המטרה היא להמשיך ולנהל רמת חיים סבירה וטובה גם אחרי שנות עבודתינו אחרי שיצאנו לגימלאות. כספים אלו מכונים כספי פנסיה או במילים אחרות יותר מקצועיות, ביטוח פנסיוני. פדיון כספי פנסיה הוא משיכת הכספים שהצטברו לזכותיכנו והמגיעים לנו.

פדיון מוקדם של כספי הפנסיה  

פדיון פנסיה יכול להימשך או להיגבות בשני אופנים.  פדיון מוקדם ופדיון רגיל. הפדיון המוקדם, פירושו הוא פדיון כספי פנסיה לפני מועד היציאה לגמלאות. יש להימנע מכך ככל האפשר וזאת הסיבה. כספי הפנסיה מחולקים לשניים – כספי פיצויים וכספי תגמולים. בעוד שאם תבצעו פדיון מוקדם, תוכלו למשוך את כספי הפיצויים במלואם, על כספי התגמולים תידרשו לשלם 35% מס למדינה. (המדינה עושה זאת בכדי לעודד אנשים לא לבצע את אותו פדיון מוקדם מה שישאיר אותם בבעיה בעתיד). כך שמאד כדאי לכם לא להגיע למצב שבו תצטרכו לבצע פדיון מוקדם של כספי הפנסיה. ישנם כמה קירטריונים שתחתם תוכלו למשוך את כספי הפנסיה במלואם גם אם מדובר בפדיון מוקדם (לפני היציאה לגמלאות) אבל נעסוק בכך במאמרים אחרים. יש לציין שמקרה מוות של בן או בת הזוג, כספי הפנסיה שלהם עוברים ישירות ובמלואן למוטב. 

פדיון רגיל של כספי הפנסיה  

פדיון כספי פנסיה רגיל או בזמן הוא אותו פדיון שאתם מבצעים כאשר הגעתם לגיל הפנסיה והוא כמובן העדיף יותר. פדיון זה מבטיח לכם משיכה של כל כספיכם או לחילופין, כמו שרוב האנשים עושים, הפקדה חודשית של הפנסיה לחשבונכם. מי שהגיע לרגע הזה יכול להנות בשארית חייו מכסף בטוח אשר יעזור לו ולה להמשיך ולחיות את החיים בכבוד וברווחה יחסית כמובן כתלות בעבודתם ובמשכורתם לפני כן ובסכום הכסף הצבור עבורם.

סוכנות הביטוח שלכם

אנחנו בצמרות סוכנות לביטוח מתמחים בכל ההליכים הקשורים לפדיון פנסיה. אם אתם עומדים לפני ההליך הזה ואתם קורבים ליציאה לכמלאות, פנו אלינו לצמרות סוכנות לביטוח ואנחנו נלווה אותכם בתהליך ככל שיידרש ונייעץ לכם ונעזור לכם לצלוח את מילוי הטפסים והגשתם לרשויות. לנו בצמרות סוכנות לביטוח, נסיון רב בכל הקשור להליכים השונים של פדיון כספי פנסיה, אם הוא מוקדם או בזמן. אנחנו מכירים את הזכויות שלכם ומכירים את נבכי הבירוקרטיה ונהיה שם בכדי לצלוח אותם ביחד איתכם. צרו קשר ונשמח לתאם פגישה. 

מודול נגישות: