תכנון פנסיוני

הליך תכנון פנסיוני 

מאמר זה מופנה אליכם. אתם העובדים החרוצים אשר עבדתם כמעט כל חייכם הבוגרים ועתה, אתם נוגעים כבר בגיל הפנסיה ואתם מסתכלים אליו בתקווה אבל גם בחשש. שני הרגשות מובנים בהחלט. התקווה כי תמיד חיכיתם ליום הזה שכבר לא צריך יהיה ללכת למשרד אלא להישאר בבית וסוף סוף להקדיש קצת זמן לעצמכם ולבני או בנות זוגכם. חשש כי המציאות הכלכלית תשתנה לה באחת. כתלות במקצועכם ומשכורתכם, הפנסיה היא נמוכה מהמשכורת וצריך יהיה לסגל סגנון חיים אחר. לאו דווקא קמצני אבל אחר. בדיוק בשביל זה ישנן חברות המציעות לכם הליך שנקרא תכנון פנסיוני. 

הליך זה הוא קריטי עבורכם. בהליך זה שמים על השולחן את כל מקורות הקיום שלכם מעתה ואלאה – קרנות פנסיה ופדיון פנסיה על פי אותה קרן פנסיה לכם, קצבאות אחרות, הכנסות כאלו או אחרות, ובודקים איך, עם כל האוצר הזה, שהוא עדיין מוגבל, תוכלו לחיות חיי רווחה מאושרים במציאות הישראלית הלא פשוטה. הליך תכנון פנסיוני הוא חובה!! כאן לא הזמן לחסוך. 

אם ליצור קשר אתם בטח שואלים. בואו ואכיר לכם את סוכנות הביטוח צמרות. כי תכנון פנסיוני עושים עם מומחי סוכנות ביטוח צמרות. הם פשוט יודעים איך לעשות זאת כי זהו המקצוע שלהם. אל תנסו לבד. אל תגידו לעצמכם שאתם יודעים מספיק. אסור לעשות כאן טעות כי שנות חייכם יכולות להיות ארוכות מאד אבל המשאבים הכספיים בכדי לעבור את אותן שנים מוגבלים. כמובן לא אצל כולם אבל אצל רובם. לכל מי שחסך לקרן פנסיה או מחזיק שתיים או שלוש קרנות פנסיה יש כספים שחלקם חייבים במס, חלקם אולי לא יהיו זמינים בהתחלה אז כדאי לבדוק. כדאי לבדוק נושאים כמו פדיון פנסיה וכדאי כאמור לבצע תכנון פנסיוני עם מומחי צמרות. 

רבים הם הסיפורים על אנשים שיצאו לפנסיה מבלי לבדוק מה הם יכולותיהם הכספיות וניתן לומר בשפת הרחוב שבמהלך שנות הפנסיה שלהם, בעיקר שבריאותם הפיזית התדרדרה, הכספים שעמדו לרשותם לא הספיקו כי הם מלחתחילה לא דאגו להשאיר כספים בצד ליום סגריר. מבלי להפחיד אני אומר – בצעו תכנון פנסיוני. היו שקטים. צרו קשר עם מומחי צמרות וקבעו איתם פגישת יייעוץ ראשונית ללא עלות. בהצלחה. 

אתם עצמאיים? זה הזמן לבדוק על פנסיה לעצמאים 
 
 
תכנון פנסיוני
צמרות סוכנות ביטוח
מוצרי הביטוח שלנו
מודול נגישות: